Par kompāniju

Uzņēmuma RIGALIT darbības vēsture sākās 1991. gadā reizē ar Latvijas neatkarības atjaunošanu, Rīgā nodibinot Latvijas-Francijas kopuzņēmumu, kas bija viens no pirmajiem kopuzņēmumiem valstī. Šobrīd tā jau ir trīs uzņēmumu grupa, RIGALIT Group, ar 32 darbiniekiem un ir pārstāvēta Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā.

1991. gada 17. oktobris – diena, kad lielākie kokšķiedru plātņu ražošanas uzņēmumi UNALIT (Francija) un AS BOLDERĀJA (Latvija) nodibina SIA RIGALIT.

1991.–1993. Uzņēmuma galvenais darbības virziens – kokskaidu un kokšķierdu plātņu eksports uz Rietumeiropas un Skandināvijas valstīm.

1994. gads Sākums sadarbībai ar zviedru uzņēmumu Casco Nobel (tagad – Casco Adhesives AB, koncernā AKZO NOBEL ietilpstošs uzņēmums).

Līmju un sveķu piegāde kokapstrādes uzņēmumiem un mēbeļu ražotājiem Latvijā un Baltkrievijā.

1995. gads RIGALIT sāk pārdot slīpēšanas materiālus koksnei somu uzņēmuma KWH MIRKA Ltd.

1996. gads  Tiek pieņemts uzņēmuma ES SADOLIN (Igaunija) piedāvājums pārstāvēt AKZO NOBEL lakošanas un krāsošanas materiālu rūpnieciskās ražošanas grupu Baltkrievijā.

1998. gads Izmaiņas uzņēmuma dibinātāju sastāvā un pamatkapitāla pārdale.

No šī brīža RIGALIT liktenis ,,par visiem 100%” – mūsu pašu rokās.

2002. gads   Tiek dibināti divi meitas uzņēmumi: MULTISPED UAB (tagad - UAB Rigalit Lietuva) Lietuvā un IP BELRIGALIT Baltkrievijā.

2004. gads   Tiek dibināts meitas uzņēmums Baltijskaja Plita Ukrainā.

2005. gads Sadarbībā ar ,,Rhino Dizaina aģentūra” izstrādāta mūsu uzņēmuma jaunā simbolika.

RIGALIT 14.gadu pastāvēšanas laikā sasniegts rekordliels – 2,3 milj. latu – apgrozījums (neiekļaujot datus par apgrozījumu meitas uzņēmumos)!

  • 2006. gads — mūsu uzņēmuma jubilejas gads: RIGALIT kokapstrādes tirgū jau 15 gadus! RIGALIT strādā vairāk nekā 25 darbinieku, pie kam lielākā daļa personāla ir ar speciālo izglītību kokapstrādes vai ķīmijas tehnoloģiju jomā. Mūsu klientu vidū ir vairāk nekā 100 Latvijas, 60 Baltkrievijas, vairāk nekā 50 Lietuvas un vairāk nekā 10 Ukrainas uzņēmumu kokapstrādes un mēbeļu ražošanas jomā.

Arī starptautiskajā izstādē „Kokapstrāde 2006” Minskā, Baltkrievijas Republikā, mēs piedalāmies jau 10. reizi.

2007. gads RIGALIT Group kopā ar partneriem – uzņēmumiem Casco Adhesives un Industrial Wood Coatings (abi šie uzņēmumi ir koncerna Akzo Nobel apakšvienības) – Siliči pilsētā (Baltkrievijā) organizēja semināru „Akzo Nobel klienta diena”.

2008. gads RIGALIT uzņēmumu grupa kopā ar partneri Casco Adhesives Levi pilsētā Somijā organizēja semināru Latvijas un Baltkrievijas klientiem „Akzo Nobel klienta diena”. Tika piešķirta ievērojami lielāka nozīme Akzo Nobel laku un krāsu materiālu tirdzniecības virzienam: darbā RIGALIT tika pieņemti 2 jauni darbinieki – tirdzniecības speciālists un tonētājs. Turklāt tika iepirktas 2 tonēšanas iekārtas.

2009. gads piedalīšanās izstādē „Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti.”, tādējādi nostiprinot savas pozīcijas tirgū, nodemonstrējot uzņēmuma stabilitāti pat tik sarežģītajā krīzes gadā. Izstādē nepiedalījās gandrīz neviens mūsu konkurents, kas sekmēja RIGALIT reputācijas nostiprināšanos Latvijas tirgū.

Tika veiktas administratīvas izmaiņas Lietuvas meitasuzņēmumā UAB MULTISPED – darbu uzsāka jauns direktors un galvenais grāmatvedis.

2010. gads pārdošanas apjomi turpina palielināties: 10 mēnešu laikā ir pārsniegts visa pagājušā gada apgrozījums un pārdošanas apjomi ir tādi paši kā 2008. gadā, kad tika panākti rekordaugsti rādītāji! Piegāžu stabilitātes nodrošināšanai ir palielināti iepirkumu un pārdošanas apjomi visos darbības virzienos, ir iegādāts jauna izotermiskā piekabe SCHMITZ ar 24 tonnu kravnesību. Pateicoties uz kravas automašīnas izvietotajai reklāmai, mūsu klienti un partneri Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Baltkrievijā mūs atpazīst jau no liela attāluma!

2011. gads Lietuvas uzņēmums RIGALIT Group 2011. gada 17. februārī piereģistrēja jaunu nosaukumu UAB RIGALIT Lietuva. Jaunais nosaukums uzsver uzņēmuma piederību uzņēmumu grupai RIGALIT, sekmē atpazīstamību un grupas vienotības tēla uzturēšanu, kā arī ļauj izmantot grupas biznesa koncepciju, korporatīvo stilu un reģistrēto tirdzniecības zīmi RIGALIT ® koncerna AKZO NOBEL (rūpniecības līmes un laku-krāsu materiāli kokapstrādei) un uzņēmuma KWH MIRKA Ltd. (slīpēšanas un pulēšanas materiāli) produkcijas tirdzniecības veicināšanai Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas tirgū.

Mātesuzņēmums RIGALIT, Latvija, atturīgi, ar profesionālajiem panākumiem un svētku torti, atzīmē savu 20. gadu jubileju.     

2012. gads RIGALIT Group turpina izaugsmi un attīstību. Grupā strādā jau 32 cilvēku.